Вчені знайшли першу бджолу-гінандроморфа — наполовину самку, наполовину самця

  • beebee 

Джерело: https://zik.ua/news/world/vcheni_znaishly_pershu_bdzholu_hinandromorfa__napolovynu_samku_napolovynu_samtsia_964546

Ентомологи Корнелльського університету виявили першу живу бджолу з ознаками гінандроморфізму — вона має ознаки самця і самки водночас. Про це повідомляє видання Sciencealert.

Зокрема ліва частина бджоли фізіологічно чоловіча: маленька щелепа з довгою антеною, тонка вузька лапка і невелика кількість волосків. У той самий час, права – жіноча: масивна щелепа, коротка антена, товста лапка. Зазначається, що тіло розділене на дві частини рівно посередині.

“Це явище (гінандроморфізм – ред.) може дати уявлення про еволюцію спеціалізованих морфологічних ознак, таких як морфологія чоловічого роду племінних паразитичних бджіл, зміна морфології соціальних каст комах і нові методи розмноження”, – пишуть дослідники.

Аналогічна особливість також зустрічається у метеликів, ракоподібних і деяких птахів. Науковці зазначають, що така мутація відбувається, якщо самку перетинчастокрилих комах запліднюють відразу кілька самців поспіль. Тоді жіночий ембріон, що почав формуватися, отримує тканини чоловічого організму. 

Однак, вченим ще потрібно провести ряд досліджень, аби стверджувати, що з бджолами цей процес відбувається так само.

“Необхідно провести додаткові дослідження, щоб краще зрозуміти, чи є відмінності в циркадних ритмах, заснованих на розмноженні у цього виду, і визначити, через що відбувається відхилена модель активності гінандроморфа”, – додали дослідники.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *