Вчені: оси – не гірші за бджіл, просто мають поганий PR

  • beebee 

Джерело: https://www.bbc.com/ukrainian/news-45573843

Фото з відкритих джерел

Нове дослідження показує, що більшість людей не любить ос, і водночас високо цінує бджіл.

Дослідники заявляють, що така точка зору є несправедливою, оскільки оси настільки ж корисні для навколишнього середовища, як і бджоли.

Вчені пропонують провести PR-кампанію, щоб створити позитивний образ ос.

Вони хотіли б докладати більше зусиль, спрямованих на збереження ос, як і бджіл.

Опитування 750 людей з 46 країн опублікували у виданні “Екологічна ентомологія”.

Воно показало, що відпочивальники не люблять ос та бояться їхніх болісних укусів. 

За даними дослідження, ос люблять найменше серед усіх комах.

В опитуванні учасникам пропонували оцінювати комах по шкалі від мінус п’яти, що означає дуже негативну емоцію, до плюс п’яти, що означає дуже позитивну емоцію.

Бджоли отримали три бали й вище у більшості опитаних, з осами ситуація зворотна. Переважна більшість оцінює своє ставлення до них у мінус три або нижче.

Коли респондентів попросили подумати про слова, пов’язані з бджолами, найпопулярнішими були “мед”, “квіти” та “запилення”.

Для ос найпоширенішими виявились слова “жало”, “дратує” і “небезпечні”.

Однак оси також запилюють квіти, знищують шкідників, вони настільки ж важливі для навколишнього середовища, як і бджоли.

На думку доктора Сейріан Самнер з Університетського коледжу Лондона, яка керувала дослідженням, проблема полягає в тому, що оси мають поганий образ в пресі.

Громадськість не знає всіх хороших речей, які роблять оси, їх розглядають як неприємність, а не як важливий екологічний актив.

“Люди не розуміють, наскільки вони цінні”, – сказала вона BBC News.

“Ви можете вважати, що вони полюють за вашим пивом або джемом. Проте насправді вони набагато більше зацікавлені в тому, аби спіймати інших комах, та принести їх до свого гнізда, щоб прогодувати своє потомство”.

Доктор Самнер також виявила, що існує замало досліджень щодо позитивного впливу ос на навколишнє середовище.

Вона проаналізувала наукові дослідження та презентації з конференцій про бджіл та ос Виявилося, що про бджіл писали набагато більше.

Відсутність таких досліджень сповільнює зусилля, спрямовані на розробку стратегії збереження ос, чисельність яких знижується через втрату середовища проживання та зміну клімату, зазначив доктор Алессандро Кіні з Флорентійського університету, який працював над дослідженням.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *